Tofifest

Newsletter

Must See Must Be
Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Polonika
Polscy twórcy przekraczają granice ― nie tylko w przenośni, również dosłownie. Pracując poza krajem, wnoszą do kinematografii światowej własny styl, talent, osobowość. W sekcji Polonika prezentujemy najciekawsze filmy autorstwa lub z udziałem polskich artystek i artystów. Więcej »

Osobliwa piątka Tima Burtona
Osobliwy, nietuzinkowy, wyjątkowy, niepodobny do nikogo, tylko do siebie. Świat Tima Burtona to świat wielkiej wyobraźni, nietypowej, barwionej różnymi kolorami, bogatej w zadziwiające dźwięki i postaci. Kino nieposkromione, nie do zatrzymania. Piękne, żywe, wciągające. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Piksele

Pixels · reż. Jacek Lusjeł Lusiński
Polska 2009, 99’

Kiedy Alicja (Anna Cieślak) — młoda i piękna fotoreporterka popularnego dziennika postanowi zrobić zdjęcie życia, nikt i nic nie stanie jej na przeszkodzie. Wystarczy telefon z aparatem fotograficznym. Wszystko, co spotka na drodze, może stać się tematem na pierwszą stronę: aktor, który potknął się na schodach („Znany aktor znów nachlany!”), letni domek gwiazdy („Przed czym się ukrywa?”) czy były ubek koczujący w lesie („Poznał największe tajemnice polskich gwiazd”). Gdy telefon Alicji, w niecodziennych okolicznościach, trafia w ręce pracowników izby wytrzeźwień, okazuje się, że życie potrafi pisać znacznie dziwniejsze scenariusze!

Reżyser:Jacek Lusjeł Lusiński
Scenariusz:Jacek Lusjeł Lusiński
Muzyka:Paweł Lucewicz
Zdjęcia:Piotr Śliskowski, Piotr Piesiak, Jan Holoubek, Witold Płóciennik
Montaż:Jarosław Barzan
Obsada:Anna Cieślak, Mateusz Damięcki, Adam Ferency, Andrzej Grabowski, Zofia Merle, Olga Bołądź, Dorota Stalińska, Marian Opania, Kayah

Jacek Lusjeł Lusiński — urodził się w 1969 roku. Ukończył zaoczne studia I stopnia (kierunek: Realizacja telewizyjna) na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi. Był jednym z reżyserów i scenarzystów serialu dokumentalnego Wrzesień 1939 (2007). Film Piksele to jego debiut fabularny.