Tofifest

Newsletter

Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze
Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Piksele

Pixels · reż. Jacek Lusjeł Lusiński
Polska 2009, 99’

Kiedy Alicja (Anna Cieślak) — młoda i piękna fotoreporterka popularnego dziennika postanowi zrobić zdjęcie życia, nikt i nic nie stanie jej na przeszkodzie. Wystarczy telefon z aparatem fotograficznym. Wszystko, co spotka na drodze, może stać się tematem na pierwszą stronę: aktor, który potknął się na schodach („Znany aktor znów nachlany!”), letni domek gwiazdy („Przed czym się ukrywa?”) czy były ubek koczujący w lesie („Poznał największe tajemnice polskich gwiazd”). Gdy telefon Alicji, w niecodziennych okolicznościach, trafia w ręce pracowników izby wytrzeźwień, okazuje się, że życie potrafi pisać znacznie dziwniejsze scenariusze!

Reżyser:Jacek Lusjeł Lusiński
Scenariusz:Jacek Lusjeł Lusiński
Muzyka:Paweł Lucewicz
Zdjęcia:Piotr Śliskowski, Piotr Piesiak, Jan Holoubek, Witold Płóciennik
Montaż:Jarosław Barzan
Obsada:Anna Cieślak, Mateusz Damięcki, Adam Ferency, Andrzej Grabowski, Zofia Merle, Olga Bołądź, Dorota Stalińska, Marian Opania, Kayah

Jacek Lusjeł Lusiński — urodził się w 1969 roku. Ukończył zaoczne studia I stopnia (kierunek: Realizacja telewizyjna) na Wydziale Operatorskim PWSFTviT w Łodzi. Był jednym z reżyserów i scenarzystów serialu dokumentalnego Wrzesień 1939 (2007). Film Piksele to jego debiut fabularny.