Tofifest

Newsletter

Kino w Końcówie
Klimat panujący w sercu toruńskiej starówki idealnie nadaje się do celebrowania pełnych grozy seansów. Zeszłoroczne kino plenerowe w Końcówie spotkało się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów, dlatego tym razem ponownie zapraszamy Was do świata kultowych horrorów, rezonujących z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu. Więcej »

NIEPOKORNE
NIEPOKORNE to pasmo, na które co roku czekają wszyscy widzowie MFF Tofifest. W ramach tej sekcji prezentujemy niezwykłe ludzkie historie ze wszystkich stron świata. Więcej »

Wieczna miłość. „Dracula” Francisa Forda Coppoli motywem przewodnim 22. edycji MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Kiedy w głowie irlandzkiego pisarza Brama Stokera zakiełkował pomysł na „Draculę”, nikt nie podejrzewał, że stworzy on jedną z najczęściej powielanych w kulturze masowej postaci. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Zwycięzca

Vincere · reż. Marco Bellocchio
Francja, Włochy 2009, 128’

Istnieją pewne nieznane fakty z życia Mussoliniego: żona — Ida Dalser oraz ich syn, Benito Albino, którego istnienie Mussolini początkowo potwierdził lecz potem wyparł się ojcostwa. Jest to czarna karta w biografii wodza i jako jedyna — pomijana. Kiedy Ida poznaje Mussoliniego w Milanie, jest on wydawcą „Avanti!” i zagorzałym socjalistą. Małżonka naprawdę wierzy w Benito i jego ideologię. W celu finansowania założonej przez męża gazety „Il Popolo d'Italia”, tuby propagandowej przyszłej partii faszystowskiej, Ida sprzedaje wszystko co ma. Wówczas wybucha wojna. Benito Mussolini zaciąga się do armii i… przepada. Kiedy Ida znajduje go wreszcie w wojskowym szpitalu, przy jego łóżku czuwa Rachel — kobieta, którą właśnie poślubił…

Reżyser:Marco Bellocchio
Scenariusz:Marco Bellocchio, Daniela Ceselli
Muzyka:Riccardo Giagni
Zdjęcia:Daniele Cipri
Montaż:Francesca Calvelli
Obsada:Giovanna Mezzogiorno, Fabrizio Costella, Michela Cescon, Fausto Russo Alesi
Nagrody:Najlepsza Aktorka, Best Actress, Najlepsze Zdjęcia / Best Cinematography, Nagroda Specjalna „Stampa Estera” / Special Award ‘Stampa Estera’ (Złote Globy / Golden Globe 2009); Najlepszy Aktor / Best Actor (Basta Italian Film Festival 2010)