Tofifest

Newsletter

Martyna Wojciechowska laureatką Złotego Anioła za niepokorność twórczą MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Nagrodą za niepokorność twórczą podczas tegorocznej gali zakończenia uhonorujemy Martynę Wojciechowską — dziennikarkę, podróżniczkę, działaczkę społeczną, autorkę filmów dokumentalnych i wielu książek. Więcej »

Złoty Anioł za niepokorność twórczą dla Jerzego Skolimowskiego!
Nagrodę za niepokorność twórczą podczas tegorocznej gali otwarcia MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbierze wybitny reżyser, scenarzysta, aktor, producent, poeta i malarz, znany na całym świecie i nominowany do Oscara mistrz kina, Jerzy Skolimowski. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Nénette

Nénette · reż. Nicolas Philibert
Francja 2010, 70’

Dokument. Nénette urodziła się na Borneo w 1969, lecz od 1972 mieszka w Paryżu. Ludzie, którzy spędzili z nią wiele lat, mówią o niej z czułością, lecz podkreślają, że trudno zdobyć jej zaufanie. To ona decyduje, kiedy można jej dotknąć. Większość swojego życia spędza w milczeniu, z uwagą obserwując odwiedzających ją licznie gości. Część z nich, wyraźnie nią zafascynowana, potrafi wracać przez wiele dni, by z uwagą obserwować jej ciało, mieszankę potwornej siły i ujmującej delikatności. Reżyser — Nicolas Philbert obserwuje najdrobniejsze zachowania orangutanów z uwagą właściwą naukowcom.

Reżyser:Nicolas Philibert
Scenariusz:Katell Djian, Nicolas Philibert