Tofifest

Newsletter

Nowe Kino Fińskie
Powiew świeżości ubranej w niebagatelny humor, wymieszany z odrobiną smutku czy groteski, wyróżniania kinematografię fińską, zarówno tę najnowszą, jak i tę doskonale już znaną. Ponownie festiwal przybliży to co nowe, i warte szczególnej uwagi, i przede wszystkim wyróżniające w kinie fińskim. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK Tofifest dla Adrianny Biedrzyńskiej i Katarzyny Trzaski
Najstarszą nagrodę MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przyznawaną przez Prezydenta Miasta Torunia dla twórcy pochodzącego z regionu otrzymają w tym roku dwie utalentowane torunianki — aktorka Adrianna Biedrzyńska i reżyserka Katarzyna Trzaska. Więcej »

Must See Must Be
Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Wideokracja

Videocracy — Basta apparire · reż. Erik Gandini
Dania, Finlandia, Szwecja, Wielka Brytania 2009, 90’

Dokument. We Włoszech, od trzydziestu lat, obraz kontrolowany jest przez jednego człowieka. Magnat telewizyjny i jednocześnie premier — Silvio Berlusconi, wpłynął na kształt telewizji komercyjnej jak nikt przed nim we Włoszech. Wiele osób twierdzi, że jego kanały telewizyjne, pełne młodych, skąpo odzianych dziewcząt, odzwierciedlają jego własny gust i osobowość. W Wideokracji, pochodzący z Włoch reżyser Erik Gandini ukazuje skutki telewizyjnego eksperymentu, jakiemu od 30 lat poddaje się Włochów. Dzięki dostępowi do najpotężniejszych kręgów medialnych, odkrywa niezwykłą historię, zrodzoną z przerażającej rzeczywistości Włoskiej Republiki Telewizyjnej.

Reżyser:Erik Gandini
Scenariusz:Erik Gandini
Muzyka:Johan Söderberg, David Österberg, Krister Linder
Zdjęcia:Manuel Alberto Claro, Lukas Eisenhauer
Montaż:Johan Söderberg