Tofifest

Newsletter

Martyna Wojciechowska laureatką Złotego Anioła za niepokorność twórczą MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Nagrodą za niepokorność twórczą podczas tegorocznej gali zakończenia uhonorujemy Martynę Wojciechowską — dziennikarkę, podróżniczkę, działaczkę społeczną, autorkę filmów dokumentalnych i wielu książek. Więcej »

Złoty Anioł za niepokorność twórczą dla Jerzego Skolimowskiego!
Nagrodę za niepokorność twórczą podczas tegorocznej gali otwarcia MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbierze wybitny reżyser, scenarzysta, aktor, producent, poeta i malarz, znany na całym świecie i nominowany do Oscara mistrz kina, Jerzy Skolimowski. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Wideokracja

Videocracy — Basta apparire · reż. Erik Gandini
Dania, Finlandia, Szwecja, Wielka Brytania 2009, 90’

Dokument. We Włoszech, od trzydziestu lat, obraz kontrolowany jest przez jednego człowieka. Magnat telewizyjny i jednocześnie premier — Silvio Berlusconi, wpłynął na kształt telewizji komercyjnej jak nikt przed nim we Włoszech. Wiele osób twierdzi, że jego kanały telewizyjne, pełne młodych, skąpo odzianych dziewcząt, odzwierciedlają jego własny gust i osobowość. W Wideokracji, pochodzący z Włoch reżyser Erik Gandini ukazuje skutki telewizyjnego eksperymentu, jakiemu od 30 lat poddaje się Włochów. Dzięki dostępowi do najpotężniejszych kręgów medialnych, odkrywa niezwykłą historię, zrodzoną z przerażającej rzeczywistości Włoskiej Republiki Telewizyjnej.

Reżyser:Erik Gandini
Scenariusz:Erik Gandini
Muzyka:Johan Söderberg, David Österberg, Krister Linder
Zdjęcia:Manuel Alberto Claro, Lukas Eisenhauer
Montaż:Johan Söderberg