Tofifest

Newsletter

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze
Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Szósty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze
Za nami intensywny tydzień filmowych doświadczeń na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Wczoraj odbyła się Gala Zamknięcia festiwalu, ale jeszcze dziś możemy cieszyć się wieloma seansami filmowymi Więcej »

Niepokorne Anioły pofrunęły! Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofiffest. Kujawy i Pomorze
Gala zamknięcia festiwalu odbyła się w sobotę w CKK Jordanki. Specjalne Złote Anioły pofrunęły do Roberta Więckiewicza, Filipa Bajona, Aleksandry Popławskiej. Nagrody otrzymali także Tomasz Ziętek i Maria Dębska. Grand Prix festiwalu zdobył film „Olga” w reżyserii Elie Grappe. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Kocham moje nudne życie

Mám ráda nudný život · reż. Jan Gogola
Czechy 2008, 26’

Dziennik starszej kobiety, babci z praskiej dzielnicy Zbrasław, swoisty „pamiętnik wieczności”. Używając nieformalnego języka, przez pięć lat babcia Alena Němcová zapisywała prognozy pogody, marzenia, poranną gimnastykę, przepisy kulinarne, zgiełk domowy, światowe wydarzenia, a także uwagi dotyczące relacji, religii i ogólnego ducha epoki.

Reżyser:Jan Gogola
Zdjęcia:Jiri Zykmund
Montaż:Zdenek Marek
Nagrody:FIPRESCI (Krakowski Festiwal Filmowy / Krakow Film Festival 2010)

Jan Gogola urodził się w 1971 roku. Zajmuje się reżyserią i redagowaniem scenariuszy, jest również wykładowcą na wydziale filmu i telewizji Akademii Sztuk Teatralnych w Pradze (FAMU). Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Charlesa oraz dokumentalistykę filmową na FAMU.