Tofifest

Newsletter

„78 Days” i „Chłopi” zwyciężają 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze!
Zwycięzcą konkursu głównego On Air został film „78 Days” Emiliji Gašič, a konkursu From Poland — „Chłopi” DK Welchman i Hugha Welchmana. Więcej »

Aktor a reżyser – spotkanie po projekcji „Wariatów”
Piątego dnia 22. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbyło się spotkanie z reżyserem Janem Jakubem Kolskim oraz aktorami Alicją Stasiewicz i Lechem Mackiewiczem w ramach projekcji „Wariatów” z konkursu From Poland. Więcej »

„Jestem ulepiona z nadziei” – spotkanie z Martyną Wojciechowską
W festiwalową sobotę odbył się pokaz specjalny filmu „Hope” w reżyserii Martyny Wojciechowskiej i Ewy Marcinkowskiej. Więcej »

Facebook Twitter YouTube Blogspot Myspace

Kocham moje nudne życie

Mám ráda nudný život · reż. Jan Gogola
Czechy 2008, 26’

Dziennik starszej kobiety, babci z praskiej dzielnicy Zbrasław, swoisty „pamiętnik wieczności”. Używając nieformalnego języka, przez pięć lat babcia Alena Němcová zapisywała prognozy pogody, marzenia, poranną gimnastykę, przepisy kulinarne, zgiełk domowy, światowe wydarzenia, a także uwagi dotyczące relacji, religii i ogólnego ducha epoki.

Reżyser:Jan Gogola
Zdjęcia:Jiri Zykmund
Montaż:Zdenek Marek
Nagrody:FIPRESCI (Krakowski Festiwal Filmowy / Krakow Film Festival 2010)

Jan Gogola urodził się w 1971 roku. Zajmuje się reżyserią i redagowaniem scenariuszy, jest również wykładowcą na wydziale filmu i telewizji Akademii Sztuk Teatralnych w Pradze (FAMU). Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Charlesa oraz dokumentalistykę filmową na FAMU.