X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Salvo

Salvo · reż. Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
Włochy, Francja 2012, 104’

Pokazy

22/10, 11:30 · Kino Centrum

Salvo to cyngiel mafii sycylijskiej i zimny, okrutny samotnik. Gdy zakrada się do domu swojej następnej ofiary znajduje tam Ritę — młodą, niewidomą dziewczynę, która staje się bezsilnym uczestnikiem egzekucji swojego brata. Dalszy bieg wypadków to iście wybuchowa mieszanka adrenaliny i strachu, która towarzyszy interakcjom pomiędzy zabójcą i świadkiem egzekucji. Ten wybuchowy koktajl emocji przynosi błyskawiczne zmiany w życiu obojga. W chwili, gdy Salvo decyduje się oszczędzić Ritę, co kłóci się z jego morderczymi instynktami, znika zasłona ciemności spowijająca oczy dziewczyny. Przypadkowe spotkanie splata losy tych dwóch zagubionych istot, które muszą teraz wspólnie podjąć niebezpieczną grę o przeżycie.

Reżyser:Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
Scenariusz:Fabio Grassadonia, Antonio Piazza
Zdjęcia:Daniele Ciprì
Montaż:Desideria Rayner
Obsada:Saleh Bakri, Luigi Lo Cascio, Sara Serraiocco, Giuditta Perriera, Mario Pupella
Nagrody:MFF w Cannes (Tydzień Krytyków) / Cannes FF (Critics’ Week) – Grand Prix, France 4 Visionary Award (2013)

Fabio Grassadonia (urodzony w 1968 roku, włoski twórca filmowy) oraz Antonio Piazza (urodzony w 1970 r. reżyser i scenarzysta) pracowali jako scenarzyści oraz konsultanci ds. rozwoju i pozyskiwania dla liczących się wytwórni filmowych we Włoszech, np. Fandango i Filmauro of Aurelio De Laurentiis. Salvo, ich pierwszy, wspólny film długometrażowy został wybrany na pokazy w ramach Berlinale Talent Campus i Binger Filmlab. Fabio i Antonio wyreżyserowali także wspólnie film krótkometrażowy Rita, w którym w głównej roli wystąpiła niewidoma dziesięcioletnia dziewczynka. Film nakręcono w Arenelli – niebezpiecznej, ale i fascynującej dzielnicy Palermo, gdzie rozgrywa się także akcja Salvo.

Filmografia:

  • 2012 – Salvo
  • 2009 – Rita (short)

Program 2013

Google Translate