X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Babunia

Babusya · reż. Lidiya Bobrova
Rosja, Francja 2003, 97’

Pokazy

23/10, 15:00 · Od Nowa – duża scena

Babunia — tak nazywały ją czule wnuki, dla których była najważniejsza na świecie. Rodzice pracowali na kolei i byli stale w rozjazdach. Minęły lata. Wnuki wyrosły, założyły własne rodziny. Babunia sprzedała dom, uzyskane pieniądze dała wnukom, a sama zamieszkała z córką i zięciem, którzy otrzymali mieszkanie w mieście. Ale przyszło nieszczęście — zmarła córka, a zięć zaczął na nowo budować swoje życie, w którym dla teściowej nie było miejsca. Ze stolicy przyjechała siostrzenica, znana dziennikarka, by podjąć próbę urządzenia babuni w domu któregoś z wnuków...

Reżyser:Lidiya Bobrova
Scenariusz:Lidiya Bobrova
Zdjęcia:Valeri Revich
Montaż:Tatyana Bystrova
Obsada:Nina Shubina, Sergiej Anufriew, Olga Onishchenko, Vladimir Kulakov, Sergei Kabanovsky
Nagrody:MFF w Karlowych Warach / Karlovy Vary IFF – Nagroda Jury Ekumenicznego, Nagroda Don Kichota, Nagroda Specjalna Jury / Ecumenical Film Prize, Don Quijote Award, Special Prize of the Jury (2003)

Lidiya Bobrova urodziła się w 1952 r. w Zabajkalsku, w okręgu Czitiłskim. Jest reżyserką i scenarzystką. W 1975 r. ukończyła wydział historyczny na Uniwersytecie Leningradzkim, a w 1983 roku wydział scenariuszowy WGIKu. Po ukończeniu studiów odbyła dwuletni staż w wytwórni Lenfilm. W 1989 r. skończyła studia reżyserskie.

Filmografia:

  • 2003 – Babunia / Granny
  • 1997 – W tamtym kraju / In That Land…
  • 1991 – Oj, vy, gusi… / Hey, You Geese

Program 2013

Google Translate