X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Rusałka

Rusalka · reż. Anna Melikyan
Rosja 2007, 120’

Pokazy

25/10, 13:00 · Od Nowa – nowa scena

Na imię miała Alisa i mieszkała nad morzem. Jej życie było całkiem zwyczajne. Marzyła o balecie, śpiewała w dziecięcym chórze i chodziła do szkoły specjalnej. Kiedy miała 6 lat przestała mówić. Kiedy miała 17 przeprowadziła się do Moskwy, a kiedy miała 18 poznała jego... i zniknęła. W wielkich miastach takie rzeczy zdarzają się cały czas.

Rusałka to ciekawa wizualnie opowieść o dorastaniu dziewczyny, która od dzieciństwa wierzy, że ma moc spełniania życzeń. W barwnym kalejdoskopie obrazów i emocji z życia bohaterki, dominuje niezwykła gra aktorska głównej bohaterki, w którą wciela się Mariya Shalayeva.

Reżyser:Anna Melikyan
Scenariusz:Anna Melikyan
Muzyka:Igor Vdovin
Zdjęcia:Oleg Kirichenko
Montaż:Andrey Mesnyankin, Sergey Znamensky
Obsada:Mariya Shalayeva, Evgeniy Tsyganov, Mariya Sokova, Anastasiya Dontsova, Veronika Skugina
Nagrody:Berlinale – Nagroda FIPRESCI / FIPRESCI Award (2008); MMF w Karlowych Warach / Karlovy Vary IFF – Nagroda dla Filmu Niezależnego / Independent Camera Award (2008)

Anna Melikyan urodziła się w 1976 roku w Baku. Studiowała na Państwowej Szkole Filmowej (VGIK) pod kierunkiem Sergieja Solovieja i Valerija Rubinchika. Jest reżyserką i scenarzystką, pracowała też dla telewizji, zwłaszcza dla programu Travel Guide.

Filmografia:

  • 2007 – Rusałka /The Mermaid
  • 2004 – Mars

Program 2013

Google Translate