X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Grawitacja

Gravity · reż. Alfonso Cuarón
USA, Anglia 2013, 90’

Pokazy

22/10, 20:00 · Od Nowa – nowa scena

Dr Ryan Stone to bardzo uzdolniona inżynier medyczna, która wraz z astronomem-weteranem Mattem Kowalskim bierze udział w swojej pierwszej misji kosmicznej. Dla Matta będzie to ostatni lot przed przejściem na emeryturę. Jednak w czasie pozornie rutynowego spaceru w przestrzeni kosmicznej dochodzi do katastrofy. Wahadłowiec zostaje zniszczony, a Stone i Kowalski zostają zupełnie sami w kosmicznej pustce — spięci ze sobą uprzężą wirują coraz bardziej w głąb czarnego Kosmosu. Ogłuszająca cisza to znak, że utracili wszelką łączność z Ziemią... oraz jakąkolwiek szansę na ratunek. Strach przechodzi w panikę, a każdy haust powietrza pożera ich niewielkie zapasy tlenu.

Reżyser:Alfonso Cuarón
Scenariusz:Jonás Cuarón, Alfonso Cuarón
Muzyka:Steven Price
Zdjęcia:Emmanuel Lubezki
Montaż:Alfonso Cuarón, Mark Sanger
Obsada:Sandra Bullock, George Clooney, Basher Savage, Eric Michels, Ed Harris
Nagrody:MFF w Wenecji / IFF in Venice – Nagroda Festiwalu Przyszłości Kina / The Future Film Festival Digital Award (2013)

Program 2013

Google Translate