X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Historie rodzinne

Stories We Tell · reż. Sarah Polley
Kanada 2013, 108’

Pokazy

27/10, 15:00 · Kino Centrum

Sarah Polley odkrywa, że prawda zależy od tego, kto ją opowiada. Reżyserka przeprowadza żartobliwe wywiady i przesłuchania obsady aktorskiej, wydobywając z nich ożywczo szczere, ale przeważnie sprzeczne odpowiedzi na te same pytania. Wiarygodność poszczególnych osób jest mocno zróżnicowana. Każdy z nich przedstawia swoją wersję mitologii rodzinnej, a teraźniejsze wspomnienia zamieniają się w zabarwione nostalgią obrazy matki, która odeszła za wcześnie i pozostawiła za sobą ciąg pytań bez odpowiedzi. Polley udaje się odsłonić paradoksy, które ukazują esencję każdej rodziny.

Reżyser:Sarah Polley
Scenariusz:Sarah Polley
Muzyka:Jonathan Goldsmith
Zdjęcia:Iris Ng
Montaż:Mike Munn
Obsada:Pixie Bigelow, Deirdre Bowen, Geoffrey Bowes, John Buchan, Susy Buchan
Nagrody:MFF w Toronto / Toronto IFF – Nagrody Stowarzyszenia Krytyków Filmowych: Najlepszy Film Kanadyjski, Najlepszy Dokument / Toronto Film Critics Association Awards – Best Canadian Film, Best Documentary (2013)

Program 2013

Google Translate