X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

37°4S

37°4S · reż. Adriano Valerio
Francja 2013, 12’
Polska premiera

Pokazy

23/10, 19:15 · Od Nowa – duża scena

Czasy współczesne, Tristan da Cunha: 270 osób zamieszkuje małą wyspę położoną pośrodku Oceanu Atlantyckiego. Dwoje nastolatków, Nick i Anne, znają się od urodzenia, a kochankami zostali już w dzieciństwie. Anna podjęła jednak decyzję: zamierza wyjechać na studia do Wielkiej Brytanii, która znajduje się 9900 kilometrów od Tristan.

Reżyser:Adriano Valerio
Scenariusz:Adriano Valerio
Muzyka:Romain Trouillet
Zdjęcia:Adriano Valerio
Montaż:Claire Aubinais
Obsada:Riaan Repetto, Natalie Swain
Nagrody:MFF w Cannes / IFF in Cannes – Specjalne wyróżnienie dla filmu krótkometrażowego ex-aequo / Short Film Special Distinction Ex-aequo (2013)

Adriano Valerio urodził się we Włoszech, w 1977 roku. Otrzymał tytuł licencjata prawa i filmoznawstwa w ramach warsztatów Marco Bellocchio. Później przeprowadził się do Francji, gdzie otrzymał tytuł licencjata ze sztuk pięknych na międzynarodowej szkole filmowej EICAR w Paryżu. Mieszka w Paryżu, gdzie pracuje jako niezależny reżyser i scenarzysta.

Program 2013

Google Translate