X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Królik i jeleń

Nyuszi és ősz · reż. Péter Vácz
Węgry 2012, 17’

Pokazy

21/10, 13:00 · Kino Centrum

Królik i Jeleń prowadzą szczęśliwe i beztroskie życie, aż do dnia, gdy ich przyjaźń zostaje poddana próbie. Jest to związane z nową obsesją Jelenia, który chce odkryć wzór na trzeci wymiar. W wyniku niespodziewanego wypadku Jeleń trafia do zupełnie nowego świata, którego wcześniej nie znał. Obaj bohaterowie znajdują się teraz w zupełnie różnych wymiarach i muszą znaleźć drogę powrotną do siebie. Królik i jeleń to czarująca animacja krótkometrażowa opowiadająca o przyjaźni dwóch przeuroczych bohaterów, których przedziwny dylemat znajduje słodko-gorzki koniec.

Reżyser:Péter Vácz
Scenariusz:Péter Vácz
Muzyka:Máté Hámori
Zdjęcia:Gábor Garai
Montaż:Judit Czakó
Animacja:Attila Bertóti, Péter Vácz
Nagrody:Lwy na MFF w Cannes: Nagroda dla młodego reżysera – Specjalne Wyróżnienie Jury / Cannes Lions, Young Director Award – Jury Special Mention (2013); MFFA w Annecy / Annecy International Animation FF – Nagroda Jury Młodych / Junior Jury Award (2013); Festiwal Filmów Animowanych Kecskemét / Kecskemét Animation FF – Najlepszy Film Krótkometrażowy / Best Short Film (2013)

Program 2013

Google Translate