X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Raj: Wiara

Paradies: Glaube · reż. Ulrich Seidl
Austria, Francja, Niemcy 2012, 113’

Pokazy

26/10, 15:30 · Kino Centrum

Dla Anny-Marii, technika rentgenologa, raj jest tam, gdzie jest Jezus. Kobieta poświęca każdą swoją wolną chwilę na pracę misjonarską, chcąc przywrócić Austrię na ścieżkę wiary. Podczas codziennych pielgrzymek ulicami Wiednia, Anna-Maria z figurą Marii Dziewicy w rękach, puka od drzwi do drzwi. Pewnego dnia, po latach nieobecności, do domu powraca jej przykuty do wózka inwalidzkiego mąż — muzułmanin egipskiego pochodzenia. Kłótnie małżonków zaczynają wypierać modlitwy i pieśni religijne. W filmie „Raj: wiara” Ulrich Seidl pokazuje kolejne etapy drogi krzyżowej, jaką jest małżeństwo i niespełnioną tęsknotę za prawdziwą miłością.

Reżyser:Ulrich Seidl
Scenariusz:Ulrich Seidl, Veronika Franz
Zdjęcia:Wolfgang Thaler, Ed Lachman
Montaż:Christof Schertenleib
Obsada:Maria Hofstätter, Nabil Saleh, Natalya Baranova, Rene Rupnik
Nagrody:MFF w Wenecji / Venice IFF – Nagroda Specjalna Jury, Nagroda CinemAvvenire / Special Jury Prize, CinemAvvenire Award (2012)

Program 2013

Google Translate