X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Skok

Jump · reż. Kristina Grozeva, Petar Valchanov
Bułgaria 2012, 30’
Polska premiera

Pokazy

24/10, 15:15 · Kino Centrum

Gosho to stary kawaler, który otrzymuje od swojego bogatego kuzyna, Joro, ofertę zaopiekowania się jego luksusowym apartamentem na czas jego zagranicznego wyjazdu. Jest to doskonała okazja dla biednego krewnego, który nadal mieszka ze swoją matką i dziadkiem, na zaznanie odrobiny ciszy i spokoju w otoczeniu luksusu i przepychu. Kłopot w tym, że już w czasie drugiego dnia pobytu u drzwi zjawia się pani z administracji, która przeprowadza comiesięczne odczyty liczników wody.

Reżyser:Kristina Grozeva, Petar Valchanov
Scenariusz:Kristina Grozeva, Petar Valchanov
Muzyka:Hristo Namliev
Zdjęcia:Mikhail Boevski
Montaż:Toma Waszarow
Obsada:Todor Tanchev, Ani Valchanova,Georgi Boyadzhiev, Yanka Mitova, Stefan Denoliubov
Nagrody:Bułgarska Akademia Filmowa / Bulgarian Film Academy – Najlepszy Film Krótkometrażowy / Best Short Film (2013); MFF w Brukseli / Brussels SFF – Grand Prix (2013)

Kristina Grozeva ukończyła dziennikarstwo na uniwersytecie w Sofii (2000) oraz reżyserię filmową i telewizyjną w NATFA (2005), w klasie prof. Georgija Duylgerova.

Petar Valchanov ukończył reżyserię filmową i telewizyjną w NATFA (2008), w klasie akademika Ludmila Staikova.

Program 2013

Google Translate