X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Luisa is Not Home

Luisa no está en casa · reż. Celia Rico Clavellino
Hiszpania 2012, 19’

Pokazy

22/10, 13:15 · Od Nowa – nowa scena

Pralka Luisy przestała pracować. Początkowy pech zamienia się w doskonałe alibi, gdy Luisa uświadamia sobie, że może w ten sposób uciec od jej codziennej, nużącej rutyny. Z kolei dla jej męża brak pralki jest niczym w porównaniu z dojmującym brakiem Luisy, która nie siedzi w domu i nie zajmuje się posłusznie obowiązkami gospodyni.

Reżyser:Celia Rico Clavellino
Scenariusz:Celia Rico Clavellino
Muzyka:Paco Ortega
Zdjęcia:David Valldepérez
Montaż:Luis Rico, Frank Gutiérrez
Obsada:Asunción Balaguer, Fernando Guillén, María Alfonsa Rosso
Nagrody:MFF w Wenecji / Venice IFF – Oficjalna selekcja / Official Selection (2012); MFF Valladolid / Valladolid IFF – Specjalne wyróżnienie / Special Mention (2012)

Celia Rico Clavellino urodziła się w Sewilli, w 1982 roku. Studiowała medioznawstwo i teorię literatury oraz komparatystykę. Skończyła także studia podyplomowe z edycji scenariuszy i otrzymała tytuł doktora z teorii i analizy filmowej. Mieszka i pracuje w Barcelonie, gdzie zajmuje się reżyserią filmową i rozwojem projektów audiowizualnych.

Program 2013

Google Translate