X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nasza klątwa

Our Curse · reż. Tomasz Śliwiński
Polska 2013, 27’

Pokazy

22/10, 17:45 · Od Nowa – duża scena

Film stanowi osobistą wypowiedź reżysera, który wraz z żoną musi zmierzyć się z bardzo rzadką, nieuleczalną chorobą ich nowo narodzonego dziecka — Klątwą Ondyny (CCHS). Chorzy podczas snu przestają oddychać i wymagają wspomagania czynności oddechowych za pomocą respiratora. W trakcie filmu ukazany jest proces oswajania lęku związanego z tą chorobą.

Reżyser:Tomasz Śliwiński
Scenariusz:Tomasz Śliwiński
Zdjęcia:Magda Hueckel
Montaż:Justyna Król, Tomasz Śliwiński
Nagrody:MFF „Nowe Horyzonty” / New Horizons Film Festival – Wyróżnienie w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych / Special Mention in the Polish Short Films Competition (2013)

Tomasz Śliwiński (ur. 1979) student reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Absolwent Wydziału ETI oraz Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej. Jego debiut filmowy Klątwa (2011) prezentowany był na wielu festiwalach.

Program 2013

Google Translate