X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Whale Valley

Hvalfjörður · reż. Gudmundur Arnar Gudmundsson
Islandia 2013, 15’

Pokazy

24/10, 13:00 · Kino Centrum

W filmie pokazano silną więź łączącą dwóch braci, którzy mieszkają wspólnie z rodzicami w odległym fiordzie. Obserwujemy ich świat oczami młodszego z braci i śledzimy jego podróż, która stanie się punktem zwrotnym w życiu ich obu.

Reżyser:Gudmundur Arnar Gudmundsson
Scenariusz:Gudmundur Arnar Gudmundsson
Zdjęcia:Gunnar Audunn Johannesson
Montaż:Anders Skov
Obsada:Valdimar Örn Flygenring, Unnur Ösp Stefansdottir, Einar Johann Valsson, Agust Örn B. Wigum
Nagrody:MFF w Cannes / IFF Cannes – Specjalne wyróżnienie ex-aequo za film krótkometrażowy / Short Film Special Distinction Ex-aequo (2013); MFF w Giffoni / Giffoni IFF – Nagroda Golden Spike / Golden Spike Award (2013)

Gudmundur Arnar Gudmundsson urodził się w Reykjaviku, w 1982 roku. Ukończył sztuki piękne na islandzkiej Akademii Sztuki. Potem przeprowadził się do Danii, gdzie studiował scenopisarstwo. Obecnie mieszka w Kopenhadze, ale pracuje jako filmowiec i półetatowy wykładowca scenopisarstwa, reżyserii i sztuk pięknych, zarówno w Danii, jak i na Islandii.

Program 2013

Google Translate