X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ogród

Záhrada · reż. Martin Šulík
Czechy, Francja, Słowacja 1995, 104’

Pokazy

22/10, 22:00 · Kino Centrum

Jakub, mieszkający w mieście nauczyciel, pewnego lata zostaje wysłany przez ojca do rodzinnej posiadłości na prowincji. Tam znajduje, ukryty w łóżku, dziennik dziadka napisany — tak jak pamiętniki Leonarda da Vinci — na wspak. Poznając rodzinną siedzibę i jej okolice, Jakub spotka wiele przedziwnych postaci. Wszystkie noszą imiona filozofów lub świętych i tak też się zachowują... Ogród doskonale reprezentuje zbliżony do baśniowego mistycyzmu styl Šulika — jest to kusząca wizja biblijnej czystości zmieszana z mocnym alkoholem i wybrykami rodem z Monty Pythona.

Reżyser:Martin Šulík
Scenariusz:Martin Šulík, Marek Leščák, Ondrej Šula
Muzyka:Vladimír Godár
Zdjęcia:Martin Štrba
Montaż:Dušan Mildo
Obsada:Roman Luknár, Marián Labuda, Zuzana Sulajová, Jana Svandová, Katarína Vrzalová
Nagrody:MFF w Turynie / IFF in Turin – Specjalna Nagroda Jury / Special Prize of the Jury (1995); MFF w Karlowych Warach / IFF in Karlovy Vary – Specjalna Nagroda Jury, Nagroda Jury Ekumenicznego / Special Prize of the Jury, Ecumenical Film Prize (1995); Czeskie Lwy / Czech Lions – Nagroda Krytyków, Najlepsza Reżyserię, Najlepszy Scenariusz, Najlepszy Film / Critics Award for Best Directing, Best Screenplay, Best Film (1996)

Program 2013

Google Translate