X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Słoneczne miasto

Sluneční stát · reż. Martin Šulík
Czechy, Słowacja 2005, 95’

Pokazy

23/10, 11:00 · Od Nowa – nowa scena

Bezrobocie i czeski humor. Ostrawa. Robotnicy Karel, Vinco, Tomáš oraz Milan właśnie stracili pracę; ich fabryka została sprzedana zachodnim inwestorom. Czwórka przyjaciół jednak się nie poddaje i na różne sposoby próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Udaje im się zgromadzić trochę pieniędzy, za które kupują od byłego pracodawcy starą ciężarówkę. Jednak próby rozkręcenia własnego interesu (skup staroci) kończą się kolejnymi niepowodzeniami i choć złość czy rozpacz nie mają sensu, to początkowy optymizm szybko ustępuje miejsca rozczarowaniu.

Reżyser:Martin Šulík
Scenariusz:Martin Šulík, Marek Leščák
Muzyka:Vladimír Godár
Zdjęcia:Martin Štrba
Montaż:Jiří Brožek
Obsada:Oldřich Navrátil, Ivan Martinka, Lubo Kostelný, Igor Bareš
Nagrody:Czeskie Lwy / Czech Lions – Najlepsza muzyka, Najlepszy Montaż / Best Music, Best Editing (2006); Wiosna Filmów / Film Spring Festival in Warsaw – Nagroda Jury Konkursu na Film z Najlepszym Scenariuszem: wyróżnienie / Jury Award in the Best Film Screenplay Competition: Honourary mention (2006)

Program 2013

Google Translate