X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Milczenie polskich owiec

Silence of the Polish Lambs · reż. Maciej Stuhr
Polska 2017, 35’

28.10, 16:00 · CKK Jordanki

Wstęp wolny

W przytulnej knajpie w jednym z polskich miast dochodzi do serii mniej lub bardziej przypadkowych spotkań młodych ludzi. Dzieli ich sporo, ale łączy jedno: wszyscy próbują znaleźć choć cienką nić porozumienia z drugim człowiekiem. Każdy robi to na swój sposób. Mariano na przykład nie ma żadnych problemów z mówieniem wprost tego, co go boli, ale również co go kręci i podnieca. Kompletnie nie zważa na to, że słowa mogą ranić i być trudne do zniesienia dla Amelii, jego uwielbiającej komedie romantyczne dziewczyny. Zygmunt usilnie pragnie zwierzyć się ze swoich skrytych fantazji, ale tylko obcą osobę jest w stanie obdarzyć dostatecznym zaufaniem. Malwina, która ze wszelką cenę pragnie podbić filmowy świat, otwiera się, ale dopiero przed kamerą, gdzie może być sobą. Cichą obserwatorką tych wszystkich spotkań, często bardzo zabawnych, czasem smutnych, ale i wzruszających, jest kelnerka. Ona również ma swój sposób na radzenie sobie z otaczającą rzeczywistością…

Reżyser:Maciej Stuhr
Scenariusz:Maciej Stuhr
Muzyka:Filip Kuncewicz
Zdjęcia:Maciej Puczyński
Montaż:Michał Edelman, Mateusz Nowakowski
Obsada:Eliza Rycembel, Agata Różycka, Zofia Domalik, Dominika Kryszczyńska, Henryk Simon, Marcin Bubółka
Producenci:Maciej Stuhr, Wojciech Malajkat, Marcin Perchuć
Produkcja:Akademia Teatralna (Warszawa)
Nagrody:FF w Gdyni / Gdynia FF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017); Warszawski FF / Warsaw FF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017)

Program 2017

Google Translate