X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Filmogranie!

Zapraszamy na cykl warsztatów filmowych dla dzieci ― Filmogranie!

Filmogranie! to interdyscyplinarny projekt nieformalnej edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży, towarzyszący Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu Tofifest. Łączy działania skupione wokół szeroko pojętego filmu, fotografii, dźwięku i edycji obrazu z formami akcji artystycznych i praktyk fotograficznych. Filmogranie! upowszechnia wiedzę na temat kina jako syntezy sztuk, pozwala poznać wielowątkowy i skomplikowany proces twórczy, który towarzyszy sztukom wizualnym.

Podczas działań warsztatowych dokonamy analizy języka filmu, a w wyniku kreatywnych działań i spotkań z artystami, realizatorami, operatorami wspólnymi siłami stworzymy krótki materiał filmowy, opracowując jego autorski język, scenografię i udźwiękowienie. Wstęp bezpłatny!

Uwięzieni w obrazie, czyli w poszukiwaniu kwantowych pigułek

Tym razem ekipa Filmogrania! będzie podróżować. Podróżom tym towarzyszyć będą jednak zjawiska niecodzienne ― eksperymentalne przeniesienia energii, paradoksy czasowe czy wycieczki do wnętrza czarnej dziury...

Warsztatowicze, odgrywający role uczniów ― uczestników sztampowej na pozór szkolnej wycieczki ― napotykając na niestabilne tunele czasoprzestrzenne, ulokowane we wnętrzach tajemniczego muzeum, przenosić się będą z jednego punktu czasoprzestrzeni do innego. Nie będą mieli jednak wpływu ani na moment podróży, ani na jej cel. Co więcej, zostaną uwięzieni w wiszących na muzealnych ścianach obrazach! W powrocie do teraźniejszości będą mogły im pomóc jedynie kwantowe pigułki... Ale gdzie je odnaleźć?

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków programu Mikrowsparcie Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Filmogranie! odbywa się w ramach 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Mecenasem Głównym festiwalu jest Miasto Toruń. Partnerem Głównym festiwalu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie. Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Wydarzenie współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014–2020.

Program 2017

Google Translate