X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Czekolada

Chocolat · reż. Lasse Hallström
USA, Wielka Brytania 2000, 121’

27.10, 15:00 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Rok 1960. Vianne Rocher przenosi się z córką do małego miasteczka we Francji i otwiera tam sklep z czekoladą. Ciepła osobowość i przedsiębiorczość kobiety sprawia, że szybko zaskarbia sobie przychylność mieszkańców. Burmistrz nie może jednak pogodzić się z umacniającą się pozycją przybyszki i robi wszystko, by jej zaszkodzić. W życiu bohaterów wiele się zmienia, kiedy do miasta przybywa grupa żeglarzy pod wodzą Roux…

Reżyser:Lasse Hallström
Scenariusz:Robert Nelson Jacobs
Muzyka:Rachel Portman
Zdjęcia:Roger Pratt
Montaż:Andrew Mondshein
Obsada:Juliette Binoche, Johnny Deep, Carrie-Anne Moss, Lena Olin, Judy Dench, Alfred Molina
Producenci:David Brown, Kit Golden, Leslie Holleran
Produkcja:Miramax, David Brown Productions
Nagrody:Oscary / Academy Awards – Nominacje: Najlepszy Film, Najlepsza Muzyka Oryginalna, Najlepszy Scenariusz Adaptowany, Najlepsza Aktorka Pierwszoplanowa, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa / Nominations: Best Picture; Best Music, Original Score; Best Writing, Screenplay Based on Material Previously Produced or Published; Best Actress in a Leading Role; Best Actress in a Supporting Role (2001)

Program 2017

Google Translate