X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Tańcząc w ciemnościach

Dancer in the Dark · reż. Lars von Trier
Dania, Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, USA 2000, 139’

22.10, 13:45 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Selma pochodzi z Europy Wschodniej. Ciężko pracuje i oszczędza każdy grosz. Do Stanów przyjechała, żeby zarobić pieniądze na operację swojego syna Gene’a, który przestaje widzieć. Wkrótce jednak wada genetyczna to właśnie ją pozbawia wzroku. Selma nie załamuje się, posiada bowiem pewien sekret, który pozwala jej przetrwać. Gdy codzienność zaczyna ją przerastać, w wyobraźni przenosi się do świata musicalu. Radość jest w marzeniach, a dzięki nim łatwiej jej znosić życie... które tak kocha.

Reżyser:Lars von Trier
Scenariusz:Lars von Trier
Muzyka:Björk
Zdjęcia:Robby Müller
Montaż:François Gédigier, Molly Marlene Stensgaard
Obsada:Björk, Catherine Deneuve, David Morse, Peter Stormare, Joel Grey, Udo Kier
Producent:Vibeke Windeløv
Produkcja:Zentropa Entertainments, Trust Film Svenska, Film i Väst, Liberator Productions
Dystrybucja:Gutek Film
Nagrody:Oscar / Academy Awards – Nominacja: Najlepsza Piosenka / Nomination: Best Music, Original Song (2001); FF w Cannes / Cannes FF – Złota Palma: Najlepszy Film, Najlepsza Aktorka / Palme d’Or: Best Film, Best Actress (2000); Satelity / Satellite Awards – Złoty Satelita: Najlepsza Piosenka / Golden Satellite: Best Song (2001)

Program 2017

Google Translate