X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Jestem Polakiem

I’m Pole · reż. Paweł Hejbudzki
Polska 2013, 17’

26.10, 20:00 · Artus Cinema

Wstęp wolny

Film zrealizowano podczas Marszu Niepodległości 11 listopada 2013 roku. Nikt wcześniej nie stworzył tak zaskakującego portretu tej największej ultraprawicowej manifestacji, która od kilku lat kończy się zamieszkami. Hejbudzki wszedł w sam środek marszu z kamerą i młodym aktorem, udającym jednego z prawicowych aktywistów.

Reżyser:Paweł Hejbudzki
Scenariusz:Paweł Hejbudzki
Zdjęcia:Michał Modlinger
Montaż:Paweł Hejbudzki
Obsada:Bobson
Producenci:Paweł Hejbudzki, Michał Modlinger
Nagrody:MFF T-Mobile Nowe Horyzonty / T-Mobile New Horizons IFF – Oficjalna selekcja / Official selection (2014), Dwa Brzegi / Film and Art Festival Two Riversides – Oficjalna selekcja / Official selection (2014)

Paweł Hejbudzki urodził się w 1980 r. w Toruniu. Jest reżyserem, scenarzystą, montażystą oraz producentem. Studiował na Wydziale Reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej. Zasłynął wielokrotnie nagradzanym filmem dokumentalnym Stan umysłu (2006).

Program 2017

Google Translate