X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Antykwariat

Second Hand Bookstore, The · reż. Maciej Cuske
Polska 2005, 28’

22.10, 20:00 · Artus Cinema

Wstęp wolny

Reżyser odwiedza Pana Krzysia, właściciela nietypowego antykwariatu, mieszczącego się w jednym z garaży na warszawskim Żoliborzu. Człowiek ten jest legendą, ma grono wiernych klientów, a jego antykwariatem rządzą pewne niezmienne reguły. Pan Krzyś, niczym lekarz, zdaje się wiedzieć, co boli jego klientów i czego oni potrzebują.

Reżyser:Maciej Cuske
Scenariusz:Maciej Cuske
Zdjęcia:Maciej Cuske, Radosław Ładczuk
Montaż:Anna Dymek
Producent:Telewizja Polska
Nagrody:Krakowski FF / Krakow FF – Nagroda Specjalna „Brązowy Lajkonik”, Nagroda Jury Studentów, Nagroda Publiczności / The Brown Lajkonik Special Prize, Students’ Jury Award, Audience Award (2005)

Maciej Cuske urodził się w 1972 roku. Jest absolwentem Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy i jednym z najciekawszych polskich dokumentalistów. Wielokrotnie nagradzany w kraju i na świecie za Kurację, Antykwariat i Elektryczkę.

Program 2017

Google Translate