X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ziggy Dust

Ziggy Dust · reż. Ryszard Kruk
Polska 2015, 50’

22.10, 18:00 · Artus Cinema

Wstęp wolny

Zrealizowany z rozmachem portret wyjątkowej postaci — Zbigniewa Cołbeckiego vel Ziggyego Dusta. W latach 80. muzyk i założyciel punkowego zespołu Bikini, następnie zegarmistrz, DJ, emigrant z wyboru, aż wreszcie „Tańczący Zamiatacz — Ziggy Dust” w Londynie. Gwiazda CNN i BBC. W filmie śledzimy losy Zbyszka od późnych lat 70. po dzisiejszy dzień, kiedy to stał się ojcem i maratończykiem.

Reżyser:Ryszard Kruk
Scenariusz:Ryszard Kruk
Zdjęcia:Adam Fisz
Montaż:Paweł Żydowicz
Obsada:Ziggy Dust
Producent:Ryszard Kruk
Nagrody:MFF Tofifest / Tofifest IFF – Lokalizacje: Złoty Anioł / Localizations: Golden Angel

Ryszard Kruk urodził się w 1968 roku. Ukończył biologię na UMK w Toruniu. Od kilkunastu lat prowadzi firmę KRUK Multimedia, zajmującą się produkcją filmów, programów telewizyjnych, spotów oraz reklam i dokumentów. Wyreżyserował takie filmy jak Taksówkarz — wielokrotnie nagradzaną historię najstarszego taksówkarza w Toruniu, oraz pełnometrażowe dokumenty o toruńskich muzykach: Homo musicus i Ziggy Dust ten ostatni poświęcony postaci Zbigniewa Cołbeckiego.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Republika — Narodziny Legendy
  • 2015 Ziggy Dust
  • 2012 – Homo Musicus
  • 2008 – Taksówkarz

Program 2017

Google Translate