X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Taksówkarz

Taxi Driver · reż. Ryszard Kruk
Polska 2008, 24’

22.10, 18:00 · Artus Cinema

Wstęp wolny

Taksówkarz to dokument, którego tematyka dotyka problemów takich jak przemijanie, samotność i wpływ pracy na los człowieka. Bohaterem filmu jest Henryk Janicki ― najstarszy toruński taksówkarz (w chwili kręcenia filmu miał 77 lat), który pracował w zawodzie nieprzerwanie przez ponad pół wieku. Była to postać kultowa dla każdego, kto choćby raz się z nim zetknął.

Reżyser:Ryszard Kruk
Scenariusz:Ryszard Kruk
Muzyka:Paris Music
Zdjęcia:Ryszard Kruk, Barbara Klein
Montaż:Barbara Swobodzińska
Produkcja:Kruk Multimedia
Nagrody:Kult Off Kino Festiwal (TVP Kultura) – Nagroda Publiczności / Audience Award (2009)

Ryszard Kruk urodził się w 1968 roku. Ukończył biologię na UMK w Toruniu. Od kilkunastu lat prowadzi firmę KRUK Multimedia, zajmującą się produkcją filmów, programów telewizyjnych, spotów oraz reklam i dokumentów. Wyreżyserował takie filmy jak Taksówkarz — wielokrotnie nagradzaną historię najstarszego taksówkarza w Toruniu, oraz pełnometrażowe dokumenty o toruńskich muzykach: Homo musicus i Ziggy Dust ten ostatni poświęcony postaci Zbigniewa Cołbeckiego.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Republika — Narodziny Legendy
  • 2015 Ziggy Dust
  • 2012 – Homo Musicus
  • 2008 – Taksówkarz

Program 2017

Google Translate