X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Diabeł

Diabeł · reż. Tomasz Szafrański
Polska 2005, 40’

24.10, 20:00 · Artus Cinema

Wstęp wolny

Film jest zainspirowany opowiadaniem francuskiego mistrza krótkiej formy Guya de Maupassanta. Literacki „Diabeł” to historia o ubogim człowieku, który nie mogąc czuwać przy swojej umierającej matce, postanawia za opłatą wynająć do tego kobietę, zajmującą się we wsi przygotowaniem zmarłych do pochówku. Ta, zobaczywszy, iż z umierającą wcale nie jest najgorzej, postanawia przestraszyć ją tak, by natychmiast wyzionęła ducha.

Reżyser:Tomasz Szafrański
Scenariusz:Tomasz Szafrański
Muzyka:Jakub Gajewski
Zdjęcia:Dominik Górski
Montaż:Wojciech Słota
Obsada:Andrzej Grabowski, Stanisława Łopuszańska, Krystyna Rutkowska-Ulewicz, Zbigniew Zamachowski, Ryszard Zaorski
Producent:Tomasz Szafrański
Produkcja:Wilful Pictures
Nagrody:MFF Tofifest / Tofifest IFF – Złoty Manekin / Golden Mannequin (2005); Slamdance FF – Specjalne Wyróżnienie Jury / Special Jury Mention (2006); Aarhus Festival of Independent Arts – Wyróżnienie Jury / Jury Mention (2006)

Tomasz Szafrański urodził się w 1977 roku w Bydgoszczy. Reżyser, scenarzysta, autor przekładów książek o teorii filmu. Jest absolwentem Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Program 2017

Google Translate