X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Brat czeka na końcu drogi

Brat czeka na końcu drogi · reż. Waldemar Grzesik
Polska 2005, 20’

28.10, 18:00 · Artus Cinema

Wstęp wolny

Polska, późne lata 50. Dworzec PKP w małym miasteczku. Główny bohater, przybysz znikąd, nie znajduje dla siebie miejsca w zamkniętej społeczności. Czy ktoś pomoże mu wyjść z tej sytuacji? Film oparty jest na opowiadaniu Marka Hłaski pod tym samym tytułem.

Reżyser:Waldemar Grzesik
Scenariusz:Waldemar Grzesik
Zdjęcia:Waldemar Grzesik
Montaż:Waldemar Grzesik
Obsada:Krystian Wieczyński, Jakub Ulewicz, Mirosław Kalinowski, Łukasz Pawłowski, Radosław Smużny
Producent:Waldemar Grzesik
Produkcja:Cut Multimedia
Nagrody:Nagrody Polskiego Kina Niezależnego (OFFskary) / Polish Independent Cinema Awards (OFFscars) – Nominacje: Najlepszy Film, Najlepszy Aktor / Nominations: Best Film, Best Actor (2006)

Waldemar Grzesik (1954–2015) ― był fotografem i grafikiem multimedialnym. Przez lata pracował w Zakładzie Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej UMK. W swoim dorobku miał trzy filmy, które zdobywały nagrody na całym świecie. Jako filmowiec debiutował późno — dopiero, gdy ukończył 50 lat.

Program 2017

Google Translate