X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kobieta, która odeszła

Ang babaeng humayo · reż. Lav Diaz
Filipiny 2016, 229’

24.10, 19:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Tytułową bohaterką najnowszego filmu Diaza jest Horacia, była nauczycielka niesłusznie skazana na trzydzieści lat więzienia. Jej życzliwe usposobienie i wiedza pozwalają na pomoc innym współwięźniarkom. Wspólnie czytają, uczą się języków lub chemii. Kiedy wyrok Horacii zbliża się do końca, nagle wychodzą na jaw nowe fakty w jej sprawie. Okazuje się, że za zbrodnię, którą rzekomo popełniła, jest odpowiedzialny jej dawnych chłopak. Kobieta zostaje zwolniona z więzienia, jednak prócz odnalezienia się w nowym, nieznanym świecie, stawia sobie jeden, główny cel: zemstę na byłym kochanku. Tekst: Sławomir Wasiński.

Reżyser:Lav Diaz
Scenariusz:Lav Diaz
Zdjęcia:Lav Diaz
Montaż:Lav Diaz
Obsada:Charo Santos-Concio, John Lloyd Cruz, Michael De Mesa, Nonie Buencamino, Shamaine Buencamino
Producent:Lav Diaz
Produkcja:Sine Olivia Pilipinas, Cinema One Originals
Dystrybucja:Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Nagrody:MFF w Wenecji / Venice IFF – Złoty Lew: Najlepszy Film / Golden Lion: Best Film (2016); MFF Jameson Dublin / Jameson Dublin IFF – Najlepszy Reżyser / Best Director (2017); Dublin Film Critics Circle Awards – Najlepszy Reżyser / Best Director (2017)

Program 2017

Google Translate