X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nauka

Education · reż. Emi Buchwald
Polska 2016, 20’

26.10, 21:00 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

W pewnej szkole podstawowej dzieci mają nauczyć się recytować wiersz Juliana Tuwima Nauka. Poetycka fraza czasem jest niezrozumiała, niektóre słowa wymagają wyjaśnienia, ale z pomocą przychodzą rodzice. Niestety nie wszystkie metafory da się wytłumaczyć w niebudzący wątpliwości sposób, a poezja zderza się z prozą życia…

Reżyser:Emi Buchwald
Scenariusz:Emi Buchwald
Zdjęcia:Tomasz Gajewski
Montaż:Anna Gontarczyk
Produkcja:PWSFTviT
Nagrody:MFF T-Mobile Nowe Horyzonty / T-Mobile New Horizons IFF – 1. Nagroda w Konkursie Polskim / 1st Prize in Polish Film Competition (2016); FF Europy Środkowej i Wschodniej „CinEast” / “CinEast”: Central and Eastern European FF – Nagroda Publiczności / Audience Award (2016)

Emi Buchwald urodziła się w 1991 roku w Dąbrowicach. Studiuje reżyserię w PWSFTviT. Zanim rozpoczęła edukację w Łodzi, ukończyła kurs dokumentalny w Szkole Wajdy, gdzie zrealizowała swój pierwszy krótki dokument Bracia (2010).

Program 2017

Google Translate