X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Before the Flight

Avant l’envol · reż. Laurence Bonvin
Szwajcaria 2017, 20’ · polska premiera

27.10, 13:00 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Film Before the Flight odkrywa przed nami obecny stan najważniejszych modernistycznych i rządowych budynków w Abidżanie, największym mieście Wybrzeża Kości Słoniowej. To nie tylko architektoniczna wycieczka, ale także hołd złożony wspaniałym osiągnięciom architektury lat 60., 70. i 80. ubiegłego wieku oraz architektom ― m.in. wielkiemu Henriemu Chomette.

Reżyser:Laurence Bonvin
Scenariusz:Laurence Bonvin, Cheikh Ndiaye
Zdjęcia:Laurence Bonvin
Producent:Laurence Bonvin
Nagrody:Berlinale – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017); FFK Kurzfilmtage Winterthur / Kurzfilmtage Winterthur – Nagroda Swiss Camera / Swiss Camera Prize (2016)

Laurence Bonvin to szwajcarska fotograficzka dokumentalistka i reżyserka filmowa. W 1991 roku ukończyła École Nationale Supérieure de la Photographie w Arles. Od 2001 roku wykłada fotografię na Uniwersytecie Sztuki i Projektowania (ECAL) w Lozannie.

Program 2017

Google Translate