X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Summer Movie, The

Le film de l’été · reż. Emmanuel Marre
Francja, Belgia 2017, 30’ · polska premiera

24.10, 20:00 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Jest sierpień, lato. Wczasowicze udają się autostradą na południe. Phillippe ma w Lyonie spotkanie służbowe. Aurélien, jego dobry kolega, jedzie do Marsylii ze swoim synem, Balthazarem. Żaden problem, podwiozą Phillippe’a...

Reżyser:Emmanuel Marre
Scenariusz:Emmanuel Marre
Zdjęcia:Olivier Boonjing
Montaż:Nicolas Rumpl
Obsada:Jean-Benoît Ugeux, Balthazar Monfé, Vincent Minne, Aurore Fattier
Producenci:Sébastien Andres, Olivier Burlet, François-Pierre Clavel, Alexandre Perrier
Nagrody:Berlinale – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017); FFK Clermont-Ferrand / Clermond-Ferrand ISFF – Grand Prix (2017); MFJN IndieLisboa / IndieLisboa IIFF – Najlepsza Fabuła: Film Krótkometrażowy, Nagroda Gówna dla Filmu Krótkometrażowego / Best Fiction: Short Film, Short Film Grand Prize (2017)

Emmanuel Marre urodził się w Paryżu w 1980 roku. Po wyjeździe do Belgii studiował w Institut des Arts de Diffusion (IAD). Ma na swoim koncie filmy dokumentalne i fabuły krótkometrażowe, a obecnie pracuje nad swoim debiutem pełnometrażowym.

Program 2017

Google Translate