X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Camouflage

Camouflage · reż. Imge Özbilge
Belgia 2016, 5’ · polska premiera

26.10, 15:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Camouflage to historia zakazanej przyjaźni. Rozkwita ona w tajemniczym ogrodzie, w mieście znajdującym się na przecięciu wschodniego i zachodniego kręgu kulturowego. Film czerpie inspiracje z malarstwa miniaturowego czasów Imperium Ottomańskiego oraz obrazów Hieronima Boscha i zabiera widzów do tajemniczego, surrealistycznego świata, który jest odbiciem rzeczywistości, w jakiej żyje reżyserka.

Reżyser:Imge Özbilge
Scenariusz:Imge Özbilge
Muzyka:Jonathan Karsilo, Indre Jurugelevicute
Zdjęcia:Imge Özbilge
Montaż:Imge Özbilge
Produkcja:KASK
Nagrody:FF w Cannes / Cannes IFF – Oficjalna Selekcja: sekcja Cinéfondation / Official Selection: Cinéfondation (2017)

Imge Özbilge to artystka multidyscyplinarna wywodząca się z wielokulturowego środowiska. Po zdobyciu tytułu licencjata w zakresie sztuk pięknych na Istanbul Bilgi University, kontynuowała studia magisterskie na holenderskiej AKV St. Joost, a następnie na belgijskiej Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych (KASK), gdzie zdobyła drugi dyplom magisterski.

Program 2017

Google Translate