X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dzień świra

Day of the Wacko · reż. Marek Koterski
Polska 2002, 93’

21.10, 11:30 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Dzień świra to gorzka komedia, opowiadającą o Adasiu Miauczyńskim — człowieku, dla którego każde pięć minut życia jest prawdziwym piekłem. Rytm codzienności mężczyzny wyznaczają jego natręctwa: jest numeromanem i ablutomanem. Adaś nie akceptuje siebie, a kontakty z innymi ludźmi wywołują w nim agresję. Marzy o wielkiej miłości, ale ucieka od wszystkiego, co pachnie stałym związkiem. Choć akcja Dnia świra toczy się w ciągu zaledwie jednej doby, w tym czasie Adaś doświadcza wszystkich możliwych uciążliwości, które czynią z niego człowieka skrajnie zmęczonego życiem.

Reżyser:Marek Koterski
Scenariusz:Marek Koterski
Muzyka:Jerzy Satanowski
Zdjęcia:Jacek Bławut
Montaż:Ewa Smal
Obsada:Marek Kondrat, Janina Traczykówna, Andrzej Grabowski, Michał Koterski, Joanna Sienkiewicz
Producenci:Juliusz Machulski, Włodzimierz Otulak
Produkcja:Studio Filmowe Zebra, Vision Film, Non Stop Film Service
Nagrody:Orły / Eagle Awards – Najlepszy Scenariusz, Najlepsza Główna Rola Męska / Best Screenplay, Best Leading Actor (2003); FF w Gdyni / Gdynia FF – Złote Lwy: Najlepszy Film, Najlepszy Producent, Najlepsza Pierwszoplanowa Rola Męska / Golden Lions: Best Film, Best Producer, Best Leading Actor (2002)

Program 2017

Google Translate