X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Moonlight

Moonlight · reż. Barry Jenkins
USA 2016, 111’

26.10, 15:00 · Cinema City – sala 6

Kup lub zarezerwuj bilet

Moonlight jest opowieścią o dorastaniu ubogiego, czarnego chłopca, który wychowuje się w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara znaleźć swoje miejsce w świecie. Handel narkotykami na jego osiedlu kontroluje Juan — staje się on swego rodzaju zastępczym ojcem Chirona. Czysty i widny dom, w którym Juan mieszka ze swoją dziewczyną Teresą, jest dla chłopca oazą stabilności i miejscem, gdzie ma zapewniony gorący posiłek, świeżą pościel i swobodną rozmowę. Drugim, równie bolesnym i skomplikowanym wątkiem filmu, jest związek Chirona z matką Paulą. Popada ona w wyniszczające uzależnienie od narkotyków, których dostarcza jej Juan.

Reżyser:Barry Jenkins
Scenariusz:Barry Jenkins
Muzyka:Nicholas Britell
Zdjęcia:James Laxton
Montaż:Nat Sanders, Joi McMillon
Obsada:Trevante Rhodes, André Holland, Janelle Monáe, Ashton Sanders, Jharrel Jerome
Producenci:Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Adele Romanski
Produkcja:A24, PASTEL, Plan B Entertainment
Dystrybucja:Solopan
Nagrody:Oscar / Academy Awards – Najlepszy Film, Najlepszy Aktor Drugoplanowy, Najlepszy Scenariusz Adaptowany / Best Picture, Best Actor in a Supporting Role, Best Writing (Adapted Screenplay) (2017); Złoty Glob / Golden Globes – Najlepszy Dramat / Best Motion Picture: Drama (2017)

Program 2017

Google Translate