X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Po tamtej stronie

Toivon tuolla puolen · reż. Aki Kaurismäki
Finlandia, Niemcy 2017, 98’

23.10, 20:00 · Cinema City – sala 6

Kup lub zarezerwuj bilet

Po tamtej stronie to historia mieszkańca Helsinek, który postanawia odmienić swoje życie i otworzyć restaurację. Pewnego dnia Wikström przypadkiem natyka się na uciekiniera z Syrii ― Khaleda. Choć ich znajomość zaczyna się niefortunnie, bohaterowie szybko nawiązują głęboką więź, która zostanie wystawiona na wiele ciężkich prób. Czy tylko w bajce ich nieoczekiwane spotkanie byłoby początkiem pięknej przyjaźni? W swoim najnowszym filmie Kaurismäki nie pozostaje głuchy na echa wzbierającej na całym świecie fali ksenofobii i nacjonalizmu, potrafi jednak przebić się przez warstwę smutku, by zaoferować widzom porcję niełatwego optymizmu i zaraźliwego poczucia humoru.

Reżyser:Aki Kaurismäki
Scenariusz:Aki Kaurismäki
Zdjęcia:Timo Salminen
Montaż:Samu Heikkilä
Obsada:Sherwan Haji, Sakari Kuosmanen, Simon Al-Bazoon, Kaija Pakarinen, Niroz Haji, Ilkka Koivula
Producent:Aki Kaurismäki
Produkcja:Sputnik
Dystrybucja:Gutek Film
Nagrody:Berlinale – Srebrny Niedźwiedź: Najlepszy Reżyser / Silver Bear: Best Director (2017); MFF w Jerozolimie / Jerusalem FF – Nagroda „In Spirit for Freedom”: Najlepszy film fabularny / In Spirit for Freedom Award: Best Feature (2017)

Program 2017

Google Translate