X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wind River

Wind River · reż. Taylor Sheridan
Kanada, USA, Wielka Brytania 2017, 111’

25.10, 17:30 · Cinema City – sala 6

Kup lub zarezerwuj bilet

Tropiciel dzikiej zwierzyny zostaje wezwany, by pomóc w prowadzonym przez FBI śledztwie w sprawie brutalnego zabójstwa. Ofiarą jest nastoletnia dziewczyna znaleziona przez myśliwych na odludziu gdzieś w głębi zamarzniętych lasów. Okoliczne tereny zamieszkane są przez małą, zamkniętą społeczność, która nie ułatwia dochodzenia. Na domiar złego nadchodzi burza śnieżna, która wkrótce zatrze wszystkie ślady zbrodni. Tropiciel musi więc działać szybko, podejmując ryzyko, z jakim dotąd nie miał do czynienia. Tajemnica, którą odkryje, może być ostatnią w jego życiu...

Reżyser:Taylor Sheridan
Scenariusz:Taylor Sheridan
Muzyka:Nick Cave, Warren Ellis
Zdjęcia:Ben Richardson
Montaż:Gary Roach
Obsada:Jeremy Renner, Elizabeth Olsen, Jon Bernthal, Austin R. Grant, Martin Sensmeier
Producenci:Peter Berg, Basil Iwanyk, Matthew George, Wayne L. Rogers, Elizabeth A. Bell
Produkcja:Acacia Filmed Entertainment, Film 44, Savvy Media Holdings, Thunder Road Pictures
Dystrybucja:Monolith Films
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes FF – Przegląd Un Certain Regards: Najlepszy Reżyser / Un Certain Regard Section: Best Director (2017); MFF w Karlowych Warach / Karlovy Vary IFF – Nagroda Publiczności / Audience Award (2017)

Program 2017

Google Translate