X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Piękny kraj

God’s Own Country · reż. Francis Lee
Wielka Brytania 2017, 104’

26.10, 17:00 · Cinema City – sala 6

Kup lub zarezerwuj bilet

Johnny zajmuje się rodzinną farmą usytuowaną z dala od miasta, na prowincji w północnej Anglii. Napięcie i stres wynikający z ciężkiej, fizycznej pracy odreagowuje upijaniem się w lokalnym pubie i przypadkowym seksem. Kiedy na farmę przyjeżdża przystojny imigrant z Rumunii, Johnny odkrywa w sobie uczucia, których wcześniej nie znał. Wspólna praca na polu zbliża ich do siebie i daje Johnny'emu nadzieję na zmiany.

Reżyser:Francis Lee
Scenariusz:Francis Lee
Muzyka:Dustin O’Halloran, Adam Wiltzie
Zdjęcia:Joshua James Richards
Montaż:Chris Wyatt
Obsada:Josh O’Connor, Alec Secareanu, Gemma Jones, Ian Hart
Producenci:Manon Ardisson, Jack Tarling
Produkcja:Inflammable Films, Magic Bear Productions, Shudder Films
Dystrybucja:Tongariro Releasing
Nagrody:Berlinale – Nagroda Männer Jury / Männer Jury Award (2017); MFF Sundance / Sundance FF – Nagroda za Reżyserię: World Cinema – Dramat / Directing Award: World Cinema – Dramatic (2017); MFF w Edynburgu / Edinburgh IFF – Nagroda Michaela Powella dla Najlepszego Brytyjskiego Filmu Fabularnego / The Michael Powell Award for Best British Feature Film (2017)

Program 2017

Google Translate