X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia

Hymyilevä mies · reż. Juho Kuosmanen
Finlandia, Niemcy, Szwecja 2016, 92’

24.10, 15:00 · Cinema City – sala 6

Kup lub zarezerwuj bilet

1962 rok. Amator z małego miasteczka, który stał się profesjonalnym bokserem i ulubieńcem Finlandii, szykuje się do decydującego meczu w swojej karierze. Kiedy wszyscy wokół Olliego Mäkiego koncentrują się na nadchodzącym pojedynku, on sam nie może przestać myśleć o młodej dziewczynie napotkanej na weselu… Czy ważniejsza okaże się dla niego walka o sukces czy osobiste szczęście? Czy można mieć wszystko? A może prawdziwym zwycięstwem jest to, żeby niczego w życiu nie żałować?

Reżyser:Juho Kuosmanen
Scenariusz:Juho Kuosmanen, Mikko Myllylahti
Muzyka:Laura Airola, Joonas Haavisto, Miika Snåre
Zdjęcia:J.P. Passi
Montaż:Jussi Rautaniemi
Obsada:Jarkko Lahti, Oona Airola, Eero Milonoff, Joanna Haartti
Producent:Jussi Rantamäki
Produkcja:Aamu Filmcompany, One Two Films, Tre Vänner Produktion AB, Elokuvayhtiö Oy Aamu
Dystrybucja:Gutek Film
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes FF – Un Certain Regard: Najlepszy Film / Best Film (2016); Europejskie Nagrody Filmowe / The European Film Awards – Nagroda FIPRESCI / FIPRESCI Award (2016); Fińskie Nagrody Filmowe Jussi / Jussi Film Awards – Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepsze Zdjęcia, Najlepszy Aktor, Najlepszy Montaż / Best Film, Best Director, Best Cinematography, Best Actor, Best Editing (2016)

Program 2017

Google Translate