X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Star Boys

Kaiken se kestää · reż. Visa Koiso-Kanttila
Finlandia 2017, 82’ · polska premiera

23.10, 14:30 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Star Boys to mocna historia o dwóch rodzinach rozdartych przez rozkład wartości moralnych, będący następstwem rewolucji seksualnej, która dociera do małego, konserwatywnego i przesiąkniętego religijnością miasteczka na północy Finlandii. Film pozwala nam wejrzeć w życie dwóch rodzin oczami dzieci: trzynastolatków śpiewających w orszaku Trzech Króli (w Anglii określa się ich mianem „Star singers”). Zmuszeni są z bliska obserwować konsekwencje seksualnego wyzwolenia rodziców oraz ich nieskończonego pragnienia miłości i wolności.

Choć Star Boys nie ucieka od trudnych tematów, jest to jednocześnie ciepła i optymistyczna opowieść o przetrwaniu, pokazująca dziecięcą wytrwałość i zdolność do pokonywania nawet najtrudniejszych wyzwań, jakie stawia przed nimi życie.

Reżyser:Visa Koiso-Kanttila
Scenariusz:Visa Koiso-Kanttila
Muzyka:Per Störby Jutbring
Zdjęcia:Jarkko T. Laine
Montaż:Mervi Junkkonen
Obsada:Vili Saarela, Olavi Angervo, Antti Luusuaniemi, Pihla Viitala, Tomi Enbuska, Malla Malmivaara
Producenci:Mika Ritalahti, Niko Ritalahti
Produkcja:Silva Mysterium Oy, Dragon Films

Program 2017

Google Translate