X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

0,5 mm

0,5 mm · reż. Momoko Andô
Japonia 2014, 198’

23.10, 15:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Sawa pracuje jako pomoc domowa u rodziny z klasy średniej. Zajmuje się m.in. ich zniedołężniałym dziadkiem. Chęć utrzymania pracy wymaga od niej naginania własnych zasad moralnych. Ostatecznie zostaje bez środków do życia i ląduje na ulicy. Udaje jej się przetrzymać pierwszą noc dzięki zawarciu dwuznacznej przyjaźni z uprzejmym, starszym człowiekiem, co daje jej dostęp do części ogromnego majątku, zgromadzonego przez starzejące się społeczeństwo Japonii. Kobieta zaczyna nawiązywać kolejne tego typu znajomości i chociaż służą one z początku jedynie przekrętom lub zemście za szerzący się wszędzie seksizm, z czasem zamieniają się w otwartą wymianę międzypokoleniową.

Reżyser:Momoko Andô
Scenariusz:Momoko Andô
Zdjęcia:Takahiro Haibara
Obsada:Sakura Andô, Akira Emoto, Toshio Sakata, Masahiko Tsugawa, Junkichi Orimoto
Producent:Yoshiya Nagasawa
Nagrody:MFF w Szanghaju / Shanghai IFF – Nagroda dla Nowego Talentu z Azji / Asian New Talent Award (2015); FF Pięć Smaków w Warszawie / Five Flavours FF in Warsaw – Najlepszy Film / Best Film (2015)

Program 2017

Google Translate