X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Coup de Grâce

Coup de Grâce · reż. Salomé Lamas
Portugalia 2017, 25’ · polska premiera

27.10, 13:00 · Kino Centrum

Kup lub zarezerwuj bilet

Leonor wraca z wyjazdu. Ojciec nie spodziewał się jej tego dnia. Przez kolejne dwadzieścia cztery godziny otaczająca ich rzeczywistość coraz silniej nabiera charakteru halucynacji. Ten niepokojący stan wprowadza pozorna normalność zachowań Francisca.

Reżyser:Salomé Lamas
Scenariusz:Salomé Lamas, Isabel Pettermann
Zdjęcia:Rui Xavier
Montaż:Salomé Lamas, Francisco Moreira
Obsada:Álvaro Covelo, Clara Jost, Gabriel Abrantes, João Pedro Bénard, Margarida Lucas
Producenci:Luís Urbano, Sandro Aguilar, O SomOM e a Fúria
Nagrody:Berlinale – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017); MFF w Hong Kongu / Hong Kong IFF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017); FF w Mediolanie / Milano FF – Oficjalna Selekcja / Official Selection (2017)

Salomé Lamas urodziła się w Lizbonie w 1987 roku. Studiowała filmoznawstwo w Lizbonie (Escola Superior de Teatro e Cinema) i Pradze (Wydział Filmowy i Telewizyjny Akademii Sztuk Scenicznych) oraz sztuki wizualne w ramach studiów magisterskich w Amsterdamie (Sandberg Instituut, Gerrit Rietveld Academie). Jest doktorantką z zakresu studiów nad sztuką współczesną na uniwersytecie w Coimbra.

Program 2017

Google Translate