X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Klątwa ju-on

Ju-on · reż. Takashi Shimizu
Japonia 2002, 91’

23.10, 22:00 · Artus Cinema

Wstęp wolny

W pewnym opuszczonym domu dochodzi do tragedii: mężczyzna morduje swoją żonę, a potem popełnia samobójstwo. Ich sześcioletni syn nigdy nie zostaje odnaleziony. Od czasu zbrodni zły i brutalny duch matki regularnie nawiedza posiadłość i gnębi każdą żywą istotę, przekraczającą próg domu. Przez przypadek trafia tam wolontariuszka Nishina Rika, która w środku dostrzega małego chłopca. Malec jednak znika… Wkrótce potem Nishina orientuje się, że plotki krążące na temat tego budynku są prawdziwe: klątwa, która po wizycie w domu zostaje na nią rzucona, sprawia, że członkowie jej rodziny zaczynają po kolei umierać…

Reżyser:Takashi Shimizu
Scenariusz:Takashi Shimizu
Muzyka:Shiro Sato
Zdjęcia:Tokushô Kikumura
Montaż:Nobuyuki Takahashi
Obsada:Megumi Okina, Misaki Itô, Misa Uehara, Yui Ichikawa, Kanji Tsuda
Producenci:Takashige Ichise, Kunio Kawakami
Nagrody:Festiwal Filmów Grozy Screamfest w Los Angeles / Screamfest, Los Angeles – Nagroda „Festival Trophy”: Najlepszy Film Zagraniczny / Festival Trophy: Best Foreign Film (2002)

Program 2017

Google Translate