X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Boski porządek

Die göttliche Ordnung · reż. Petra Biondina Volpe
Szwajcaria 2017, 96’

22.10, 15:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Nora jest młodą gospodynią domową, mieszkającą wraz z mężem i dwoma synami w spokojnej, szwajcarskiej wiosce. Tutaj nie docierają echa przemian społecznych, jakie można zaobserwować w Szwajcarii w latach 60., tj. protesty na rzecz równouprawnienia czy wolności obywatelskich. Wszystko ulega jednak zmianie w chwili, gdy Nora podejmuje walkę o przyznanie praw wyborczych szwajcarskim kobietom i z „kury domowej” staje się aktywistką feministyczną.

Reżyser:Petra Biondina Volpe
Scenariusz:Petra Biondina Volpe
Muzyka:Annette Focks
Zdjęcia:Judith Kaufmann
Montaż:Hansjörg Weißbrich
Obsada:Marie Leuenberger, Maximilian Simonischek, Rachel Braunschweig, Sibylle Brunner, Marta Zoffoli
Producenci:Lukas Hobi, Reto Schärli
Produkcja:Zodiac Pictures International, Zodiac Pictures
Dystrybucja:Bomba Film Sp. z o.o.
Nagrody:MFF Tribeca / Tribeca FF – Nagroda Publiczności, Najlepsza Aktorka w Międzynarodowym Filmie Fabularnym / Audience Award, Best Actress in an International Narrative Feature (2017); Nagroda Swiss Film Prize / Swiss Film Prize – Najlepsza Aktorka, Najlepszy Scenariusz / Best Actress, Best Screenplay (2017)

Program 2017

Google Translate