X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Square, The

Square, The · reż. Ruben Östlund
Dania, Francja, Niemcy, Szwecja 2017, 142’

25.10, 21:00 · CKK Jordanki

Kup lub zarezerwuj bilet

Christian ma wszystko pod kontrolą. Jest atrakcyjnym mężczyzną o wielkim uroku osobistym. Niedawno się rozwiódł i lubi wdawać się w niezobowiązujące romanse, a młoda amerykańska dziennikarka może okazać się jego nowym trofeum. Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i uznaną pozycję społeczną. Do tego przykładnie opiekuje się córkami, jeździ kosztującą fortunę Teslą i wspomaga potrzebujących ― zwłaszcza, jeśli nie wymaga to od niego zbyt dużego wysiłku. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, z którą wiąże ogromne nadzieje, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się dla niego nie lada wyzwaniem.

Reżyser:Ruben Östlund
Scenariusz:Ruben Östlund
Zdjęcia:Fredrik Wenzel
Montaż:Ruben Östlund, Jacob Secher Schulsinger
Obsada:Claes Bang, Elisabeth Moss, Dominic West, Terry Notary, Christopher Læssø
Producenci:Erik Hemmendorff, Philippe Bober
Produkcja:Plattform Produktion AB, Essential Films, Parisienne
Dystrybucja:Gutek Film
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes FF – Złota Palma, Nagroda Vulcan Award for the Technical Artist / Palme d’Or, Vulcan Award for the Technical Artist (2017)

Program 2017

Google Translate