X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Córki Abril

Las hijas de Abril · reż. Michel Franco
Meksyk 2017, 103’

22.10, 17:00 · Cinema City – sala 6

Kup lub zarezerwuj bilet

Siedemnastoletnia Valeria spodziewa się dziecka ze swoim chłopakiem — również nastolatkiem. Postanawia jednak nie mówić o ciąży swojej matce Abril, która jest w jej życiu praktycznie nieobecna. Kiedy Clara, siostra Valerii, działając za jej plecami dzwoni do matki, ta zjawia się w domu córek, oferując troskę, wsparcie i czułość. Jednak wraz z narodzinami dziecka szybko staje się jasne, dlaczego Valeria chciała, aby Abril trzymała się możliwie jak najdalej…

Reżyser:Michel Franco
Scenariusz:Michel Franco
Zdjęcia:Yves Cape
Montaż:Jorge Weisz, Michel Franco
Obsada:Emma Suárez, Ana Valeria Becerril, Enrique Arrizon, Joanna Larequi, Hernán Mendoza
Producenci:Michel Franco, Lorenzo Vigas, Moisés Zonana
Produkcja:Lucía Films
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – Oficjalna Selekcja: przegląd Un Certain Regards / Official Selection: Un Certain Regard section (2017); MFF w San Sebastián / San Sebastián IFF – Nominacja: Nagroda Horizons / Nomination: Horizons Award (2017)

Michel Franco urodził się w Meksyku w 1979 roku. Jest scenarzystą, reżyserem i producentem, a w swoim dorobku ma takie filmy jak Opiekun (prezentowany w konkursie w Cannes w 2015 roku, gdzie zdobył nagrodę za najlepszy scenariusz) oraz Pragnienie miłości (otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu w sekcji Un Certain Regard w czasie festiwalu w Cannes w 2012 roku). Michel Franco pracuje w tej chwili nad kilkoma filmami fabularnymi oraz projektami telewizyjnymi, które realizuje w ramach swojego studia Lucía Films.

Wybrana Filmografia:

  • 2017 – Córki Abril / April's Daughter
  • 2015 – Opiekun / Chronic
  • 2012 – Pragnienie miłości / After Lucía

Program 2017

Google Translate