X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Listopad

November · reż. Rainer Sarnet
Estonia, Holandia, Polska 2017, 115’

22.10, 15:00 · Cinema City – sala 8

Kup lub zarezerwuj bilet

Listopad stanowi adaptację estońskiej powieści „Rehepapp ehk November” Andrusa Kivirähka. Film łączy w sobie elementy magii, czarnego humoru i romansu. Fabułę osadzono w pogańskiej estońskiej wsi, w której panoszą się wilkołaki, duchy i zaraza. Główną bohaterką filmu jest młoda chłopka, Liina, rozpaczliwie i beznadziejnie zakochana w Hansie, młodym chłopaku ze wsi. Bezbrzeżna tęsknota powoduje, że dziewczyna zamienia się w wilkołaka... Z kolei największym problemem, z jakim mierzą się wieśniacy, jest to, by przetrwa mroźną i mroczną zimę. Do osiągnięcia tego celu nie cofną się przed niczym. Okradają siebie wzajemnie, swoich niemieckich panów, duchy, Diabła i Jezusa. Kradzież staje się ich obsesją. Zaczynają coraz bardziej przypominać nie ludzi, ale skrzaty (po estońsku „kratt”) ― bezduszne stworzenia, którym wydają rozkazy.

Reżyser:Rainer Sarnet
Scenariusz:Rainer Sarnet
Muzyka:Jacaszek
Zdjęcia:Mart Taniel
Montaż:Jarosław Kamiński
Obsada:Rea Lest, Jörgen Liik, Dieter Laser, Katariina Unt, Taavi Eelmaa, Arvo Kukumägi, Heino Kalm
Producent:Katrin Kissa
Produkcja:Homeless Bob Production, Opus Film, PRPL
Nagrody:FF w Tribece / Tribeca FF – Najlepsze Zdjęcia / Best Cinematography (2017); MFF w Rydze / Riga IFF – Najlepszy Film / Best Film (2017)

Program 2017

Google Translate