X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Uczeń

(M)uchenik · reż. Kirill Serebrennikov
Rosja 2016, 118’

22.10, 15:00 · Cinema City — sala 8

Benjamin to nastolatek, który przechodzi mistyczny przełom. Jego matka, koledzy i koleżanki, a także cała szkoła są już wykończeni jego nieustannymi pytaniami. Czy dziewczyny mogą chodzić na zajęcia z pływania w bikini? Czy w szkole jest miejsce na edukację seksualną? Czy teoria ewolucji powinna być wykładana w ramach nauk przyrodniczych?

Pewność siebie, jaka emanuje z młodzieńca, który składa przysięgi wyłącznie na Biblię, wkrótce przytłacza dorosłych. I tylko Elena, jego nauczycielka biologii, ma odwagę zmierzyć się z nim na jego własnym terenie.

Reżyser:Kirill Serebrennikov
Scenariusz:Kirill Serebrennikov
Muzyka:Ilya Demutskiy
Zdjęcia:Vladislav Opelyants
Montaż:Yury Karikh
Obsada:Pyotr Skvortsov, Aleksandr Gorchilin, Aleksandra Revenko, Viktoriya Isakova, Yuliya Aug
Producenci:Ilya Stewart, Diana Safarova, Yuriy Kozyrev
Produkcja:Hype Film
Dystrybucja:Art House
Nagrody:FF w Cannes / Cannes FF – Nagroda François Chalais / François Chalais Award (2016); Festiwal Biografilm / Biografilm Festival – Nagroda Publiczności / Audience Award (2016)

Program 2018

Google Translate