X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Filmogranie!

Zapraszamy na cykl warsztatów realizowanych w ramach działania Filmogranie!

Filmogranie! to interdyscyplinarny projekt nieformalnej edukacji, zakładający przeprowadzenie spektrum działań, skupionych wokół szeroko pojętej sztuki filmowej oraz edycji obrazu i dźwięku. Innowacyjność programu polega przede wszystkim na tym, że dzieci i młodzież są nie tylko odbiorcami proponowanych przez edukatorów działań, ale również ich aktywnymi współtwórcami. Atrakcyjny program edukacyjny Filmogrania! angażuje najmłodszych w inną niż bierna formę kontaktu z filmem jako bytem z obszaru syntezy sztuk.

W trakcie tegorocznych działań filmowych i warsztatowych zajmiemy się fantastyką grozy oraz zjawiskami z obszaru zdarzeń nadprzyrodzonych. Bohaterami filmowej akcji będą więc przede wszystkim duchy i duszki, wilkołaki i wilkołaczki, nawiedzone budynki i niekulturalne zombie. Wyeksponujemy działania skupione na kostiumie, charakteryzacji, scenografii oraz szeroko pojętej estetyce baśni.

Działanie realizowane we współpracy z Domkultury! Bydgoskie Przedmieście ― Fundacją Fabryka UTU.

Program 2018

Google Translate